Mianem nurkowań rekreacyjnych określamy nurkowania bezdekompresyjne, ograniczone maksymalną głębokością do 40 metrów. Każda osoba rozpoczynająca przygodę z nurkowaniem zaczyna od szkoleń rekreacyjnych. W skład powyższych szkoleń wchodzą kursy dla dorosłych (od 15 roku życia), dla dzieci (junior, od 8 roku życia) oraz szereg specjalizacji, które ukierunkowane są na konkretne umiejętności niezbędne na danym poziomie wyszkolenia.

Kursy rekreacyjne dla dorosłych:

  • Open Water Diver,
  • Advanced Open Water Diver,
  • Rescue Diver Master Scuba Diver.

Kursy rekreacyjne dla dzieci i młodzieży:

  • PADI Seal Team
  • PADI Master Seal Team
  • Junior Open Water Diver
  • Młodzieżowy Płetwonurek CMAS

open water diver

Podstawowy kurs Open Water Diver jest początkiem drogi w szkoleniach płetwonurkowych - to pierwszy krok, który otworzy przed obą fascynujący podwodny świat oraz pozwoli Ci komfortowo i bezpiecznie planować nurkowanie.

Kurs OWD ma na celu dostarczyć wiedzę na temat teorii nurkowania, sprzętu oraz umiejętności, które pozwolą Ci zadbać o siebie pod wodą. Kurs OWD jest najważniejszym szkoleniem i musi być przeprowadzony z największą starannością - to pierwszy krok, który ukierunkuje Cię na prawidłowe, a tym samym bezpieczne nurkowanie. Doświadczenie w nauczaniu, komfort i odpowiednia ilość czasu na tym kursie to rzeczy najważniejsze, które są gwarancją Twojego zadowolenia - a Twoje zadowolenie to dla nas priorytet.

Nasze zajęcia prowadzimy w małych grupach co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta. Na tym szkoleniu to My jesteśmy dla Ciebie i pozwalamy zauważyć to na każdym kroku...

Advanced Open Water Diver

Posiadasz już wiedzę i umiejętności pozwalające Ci zadbać o siebie pod wodą, teraz jesteś gotowy na kolejny krok - zaawansowany kurs Advanced Open Water Diver, na którym nauczysz się szerszego spojrzenia, które wzbogacone zostanie o wpływ środowiska podwodnego na Twój pobyt pod wodą.

Kurs PADI Advanced Open Water Diver to szansa na udoskonalenie swoich umiejętności pod wodą. Jeżeli czujesz, że to woda kieruje Twoją pływalnością, a powietrze z butli ucieka zbyt szybko to AOWD jest bezwątpienia dla Ciebie. Chcesz zanurkować głębiej? Podziwiać nocne życie pod wodą lub zwiedzać zatopione wraki? Kurs AOWD umożliwi Ci to wszystko. Tym bardziej, że całe szkolenie odbywa się na wodach otwartych.

Rescue Diver

Kurs jest bardzo ważnym punktem w karierze każdego nurka, stanowi zasadniczy krok w rozwoju wiedzy i doświadczenia. Kurs nurka ratownika uczy jeszcze szerszego spojrzenia, w którym oprócz siebie i środowiska, zaczynasz dostrzegać innych, ich bezpieczeństwo oraz komfort. Będziesz w stanie zapobiegać problemom oraz pomagać innym nurkom. Szkolenie Rescue Diver podnosi świadomość, umiejętności poruszania się zarówno pod wodą jak i na powierzchni, uczy organizacji miejsca nurkowego, ale przede wszystkim znacząco zwiększa bezpieczeństwo Twoje i partnera.

Kurs PADI Rescue Diver to nie tylko bezcenna wiedza, ale również zajęcia praktyczne. Sprzęt ratowniczy, który udostępniamy podczas szkolenia sprawia, że ten kurs to zarówno nauka jak i świetna zabawa. Wykłady to nie tylko suche procedury, ale również porady, jak radzić sobie ze stresem. Wszystko to sprawia, że kurs Rescue to nie tylko krok milowy w nurkowaniu, ale również większa świadomość i poczucie bezpieczeństwa w życiu codziennym.